Z kraju 26 kwietnia 2020

#1912na108, czyli nowa akcja Warty Poznań

1912 biletów-cegiełek w cenie 19,12 zł chce sprzedać Warta Poznań do 15 czerwca, czyli dnia swoich urodzin.

– Akcją #1912na108 w symboliczny sposób łączymy klub i jego kibiców – mówi Jarosław Żubka, dyrektor ds. marketingu i komunikacji poznańskiego pierwszoligowca.

Akcja potrwa do 15 czerwca, czyli do dnia, w którym przypada rocznica powołania do życia pierwszego polskiego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. Wszystko wskazuje na to, że na swoje urodziny Warta Poznań będzie się już mogła cieszyć z systemu sztucznego oświetlenia na stadionie. Prace budowlane idą bowiem zgodnie z planem i już w maju mają być stawiane jupitery w „Ogródku”.

– Jesteśmy przekonani o tym, że wielu sympatyków klubu nie może się już doczekać pierwszego meczu przy światłach przy Drodze Dębińskiej 12. Na razie trudno przewidzieć, kiedy to nastąpi. Wierzymy jednak w to, że możliwość zakupu biletu-cegiełki pozwoli chociaż w niewielkim stopniu znów poczuć atmosferę „Ogródka”. Jeśli uda nam się zapełnić stadion, to wspólnie pobijemy klubowy rekord frekwencji w tym sezonie – podkreśla Żubka.

– Nie ukrywamy tego, że w ten sposób zwracamy się również o wsparcie finansowe dla klubu, który w czasie zawieszenia rozgrywek ligowych jest odcięty od większości najważniejszych źródeł przychodu – kończy.