Z kraju 27 kwietnia 2020

Baran: „W Zawierciu siatkówka nadal będzie”

Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu CMC Zawiercie, czyli klubu występującego w siatkarskiej PlusLidze, gościł w magazynie #7Strefa.

Barana pytano o aktualną sytuacją finansową klubu. – W Zawierciu siatkówka nadal będzie. Wszędzie mamy podobną sytuację, gospodarka nieco zwalnia. Na szczęście wśród sponsorów klubu Aluron Virtu CMC tylko jeden ulokowany jest w segmencie hotelowo-gastronomicznym, który bardzo mocno ucierpiał. Pozostałe firmy przemysłowe na nieco zwolnionych obrotach, ale jednak pracują i kontrolują swoją sytuację. W związku z tym dużego zagrożenia nie widzimy, natomiast biznesowo spoglądamy na to bardzo ostrożnie i nie przesadzamy w swoich szacunkach budżetowych na przyszły sezon – przyznał.

Odniósł się też do możliwych zmian w kontraktach zawodniczych. – Jedno to wpuścić siatkarzy i trenerów na halę, a drugie – właściwie to zabezpieczyć, wziąć odpowiedzialność za nich, za pracowników, którzy się wokół kręcą. To jest wątek niezwykle ważny. Odpowiednie zapisy w umowach muszą się znaleźć, może niekoniecznie związane z konkretnymi cyframi, natomiast z hipotezami, co się może wydarzyć i co wtedy. Do chwili obecnej nikomu taka nagła przerwa w rozgrywkach nie przychodziła do głowy, zaskoczeni szukaliśmy rozwiązań w kodeksie cywilnym i też negocjacyjnie próbowaliśmy sobie tłumaczyć, co de facto zaszło. Natomiast jeśli mamy być o te wydarzenia mądrzejsi, to powinniśmy właściwe zapisy w tych umowach zawrzeć, również na wypadek ewentualnego wstrzymania ligi, gdyby nastąpił nagły szczyt zachorowań. To jest ta praca, którą musimy, jako organizujący rozgrywki w ramach naszych klubów, wykonać i za to jesteśmy odpowiedzialni – powiedział.